Bankowość inwestycyjna i doradztwo strategiczne

Dr Marek Roman – Senior Partner


Dr. Marek Roman, Senior PartnerCertified Management Consultant w zakresie doradztwa strategicznego wydany przez Institute of Management Consultancy z siedzibą w Londynie.
Specjalizuje się w budowie przewagi konkurencyjnej i wartości przedsiębiorstw oraz aranżacji finansowania na rynkach niepublicznych.

Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskał doktorat z optyki nieliniowej, autor szeregu międzynarodowych publikacji w zakresie laserów i ich zastosowań w tym pionierskich prac w zakresie laserów ekscimerowych dużej mocy.

Współzałożyciel (1986) i wieloletni dyrektor generalny Grupy Firm Doradczych EVIP (do czerwca 2006) zarządzający pracami merytorycznymi Grupy. Współtwórca nowoczesnego doradztwa strategicznego w Polsce.

Wieloletni pełnomocnik inwestycyjny Coca Cola w Polsce. Realizator najbardziej złożonych projektów inwestycyjnych i transakcyjnych w Polsce. W latach 1997 - 1999 autor i współrealizator koncepcji MBO w Stoczni Gdynia S.A. i rewitalizacji Stoczni Gdańskiej po jej upadłości. Współtwórca koncepcji restrukturyzacji polskiego przemysłu stalowego w tym fuzji Hut Katowice, Sendzimira, Florian, Cedler dając podwaliny Polskim Hutom Stali. Autor koncepcji i realizator przekształceń szeregu przedsiębiorstw branży spirytusowej, producentów środków transportu i meblowej, w tym w zakresie optymalizacji produktowej i budowy wizerunku marki. Prowadził szereg prac w zakresie planowania strategicznego i optymalizacji funkcjonowania operacyjnego przedsiębiorstw branży budowlanej i wydobywczej w tym dla Mostostal Warszawa S.A., KGHM S.A. i Kopalni Piasku Osiecznica Sp. z o.o. Aranżował finansowania dla szeregu przedsięwzięć inwestycyjnych i deweloperskich.

Obecnie dr Roman koncentruje się na doradztwie w zakresie budowy przewagi konkurencyjnej i budowy wartości fundamentalnej przedsiębiorstw z wykorzystaniem szans wynikających z integracji w ramach Unii Europejskiej w szczególności w zakresie obsługi inwestycji polskich producentów na rynkach niemieckim i angielskim. 

Chwile wolne dr Roman poświęca nartom, jeździe konnej, windsurfingowi oraz podróżom szlakami wielkich pomników architektury, które to pasje dzieli z córką.

projekt i wykonanie: Visual Media